Uudised

May 22, 2024

Mängu muutja: Bulgaaria uued hasartmänguseadused

Liis Mägi
WriterLiis MägiWriter

Võtmed kaasavõtmiseks

  • Kapitaalremont: Bulgaaria viib oma hasartmänguseadusesse sisse olulisi muudatusi, mis tähistavad peaaegu kümnendi olulisimaid muudatusi.
  • Reklaamikaristus: Uued seadused seavad hasartmängude reklaamimisele ranged piirangud, keelates tõhusalt reklaamid televisiooni, raadio, trüki- ja veebiplatvormidel, välja arvatud piiratud erandid.
  • Täiustatud eeskirjad: Täiendavad meetmed hõlmavad mänguautomaatide litsentside miinimumkapitalinõuete suurendamist ja "sotsiaalse vastutuse tasu" kehtestamist, et võidelda hasartmängusõltuvusega.

Bulgaaria hasartmängumaastikul on toimunud seismiline nihe riigi hasartmänguseaduse hiljutiste muudatustega, mis jõustusid 17. mail 2024. President Rumen Radevi poolt seadusesse alla kirjutanud muudatused kujutavad endast peaaegu kümne aasta kõige olulisemat uuendust. erilist tähelepanu reklaamipiirangutele. Siin on ülevaade sellest, mida need muudatused kaasa toovad ja nende võimalikku mõju.

Mängu muutja: Bulgaaria uued hasartmänguseadused

Peaaegu 10 aasta suurimad muudatused hasartmänguseadustes

Varem nautisid Bulgaaria hasartmängukorraldajad reklaamimisvabadust minimaalsete piirangutega isegi parimal telekanalil. See on dramaatiliselt muutunud, kuna uued seadused keelavad nüüd hasartmängude reklaamimise televisioonis, raadios, trükistel ja veebiplatvormidel, ainsaks erandiks on rahvaspordi totalisaatorid.

Neid rangeid reklaamieeskirju täiendavad täiendavad piirangud, näiteks nõue, et välihasartmängude kuulutused peavad asuma koolidest vähemalt 100 meetri kaugusel ja sisaldama vastutustundlike hasartmängude sõnumeid.

Reklaamikaristus

Bulgaaria meediavalveameti elektroonilise meedia nõukogu ülesanne on jälgida ebaseaduslikke reklaame. Rikkujaid ähvardavad suured trahvid ja korduvad rikkumised võivad viia tegevusloa äravõtmiseni. Selle julge sammu eesmärk on piirata hasartmängude levikut ja edendada vastutustundlikke hasartmängude tavasid.

Muud muudatused Bulgaaria hasartmänguseadustes

Reformide laine ei piirdu reklaamiga. Seadused on suunatud ka hasartmängude operatiivsetele aspektidele. Näiteks mänguautomaadid ja kasiinomängud on nüüd keelatud alla 10 000 elanikuga piirkondades, välja arvatud riiklikes kuurortides ja piirialadel. Lisaks on mänguautomaatide litsentside jaoks nõutava miinimumkapitali künnist tõstetud 500 000 BGN-lt 750 000 BGN-le.

Sotsiaalse vastutuse uudse lähenemisviisi kohaselt peavad litsentsisaajad maksma online-kihlvedude eest tasu 100 000 BGN, millest pool eraldatakse tervishoiuministeeriumile hasartmängusõltuvuse raviks. Lisaks kaitsevad uued õigusaktid haavatavaid rühmi veelgi, takistades sotsiaalabi saavatel isikutel end riiklikust hasartmängude enesevälistuse registrist kustutada.

Suurem Pilt

Need reformid järgnesid muudele regulatiivsetele meetmetele, mille eesmärk on vähendada ohjad hasartmängutööstuses, sealhulgas Bulgaaria riikliku tuluameti (NRA) poolt 2023. aasta augustis uue rahapesuüksuse asutamist.

Vaatamata karmimale regulatiivsele keskkonnale ei viita miski sellele, et mängijatele saadaolevate mängude valik oleks piiratud. Riigi pikka aega jõudsalt arenenud kasiinotööstus peaks oma tegevust jätkama, kuigi rangemate reeglite alusel.

Järeldus

Bulgaaria hasartmänguseaduse hiljutine ümbervaatamine tähistab julget sammu rohkem reguleeritud ja vastutustundlikuma hasartmängutööstuse suunas. Kuigi need muudatused võivad tekitada väljakutseid operaatoritele, peegeldavad need ka Bulgaaria pühendumust võitluses hasartmängusõltuvusega ja turvalise hasartmängukeskkonna tagamisega. Tolmu vaibudes on huvitav jälgida, kuidas need uued eeskirjad Bulgaaria hasartmängumaastikku ümber kujundavad.

About the author
Liis Mägi
Liis Mägi
About

Liis Mägi, Eesti tõusev täht online-kasiinomängude lokaliseerimises, tabab mängu olemust, põimides sisse Eesti rikka kultuurialatoon. Tema lähenemine ühendab globaalse kõlapinna kohaliku hõnguga.

Send email
More posts by Liis Mägi
undefined is not available in your country. Please try:
25+ parimat Bitcoini Baccarati saiti, mis aktsepteerivad USA mängijaid
2024-05-19

25+ parimat Bitcoini Baccarati saiti, mis aktsepteerivad USA mängijaid

Uudised